Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Wycieczka do Krakowa

 

W środę 10 czerwca 2015 r. uczniowie klas 0-IV wyjechali na wycieczkę szkolną do Krakowa.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Spotkanie przedszkolaków z Syriuszem

 

2 czerwca 2015 r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z Syriuszem - maskotką Unii Eropejskiej w Bibliotece Publicznej w Dąbrowie.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wizyta Strażaków

 

W poniedziałek 1 czerwca 2015 r. gościliśmy w naszej szkole zespół dzielnych strażaków z OSP w Dąbrowie. Strażacy pokazali nam swój wóz bojowy, sprzęt i wyposażenie, a także opowiedzieli o swojej pracy. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak zapobiegać pożarom, zobaczyć jak dzieła sikawka lub wspiąć się na dach strażackiego wozu. Dąbrowskim strażakom życzymy jak najmniej wyjazdów do pożarów i innych zdarzeń wymagających działań ratunkowych.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
XIV Gminny Konkurs BRD

 

28 maja 2015 r. w naszej szkole odbył się już po raz czternasty Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Cieszył się on, jak co roku, dużym zainteresowaniem. W konkursie wzięły udział drużyny pięciu szkół naszej Gminy. Udało się rozegrać obydwie konkurencje konkursu czyli jazdę sprawnościową po torze przeszkód oraz test teoretyczny.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

Więcej…
 
Wyjazd przedszkolaków

 

22 maja 2015 r. nasze przedszkolaki wyjechały do Centrum Zabaw "Fantazja" w Rzeszowie.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wycieczka do Warszawy

 

W środę 20 maja 2015 r. uczniowie klas III - VI wyjechali na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

Więcej…
 
XIV Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

 

XIV Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego - odbędzie się w Dąbrowie 28 maja 2015 r. o godz. 9.00. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku w Zespole Szkół w Dąbrowie spotkają się drużyny piątoklasistów aby rywalizować o miano najbezpieczniejszych i najsprawniejszych rowerzystów. Wszystkie szkoły podstawowe gminy Świlcza zapraszamy do udziału w konkursie.

Dokumenty do pobrania: Regulamin Konkursu,   Karta zgłoszenia drużyny,   Zgoda i oświadczenie rodziców

Zobacz zdjęcia z poprzednich zawodów

 
Zapisy do Przedszkola na sierpień

 

W okresie wakacji letnich 2015 r.  w miesiącu sierpniu, dyżur zapewniający opiekę i wychowanie przedszkolne dla dzieci z terenu całej Gminy Świlcza pełnić będzie Przedszkole w Dąbrowie.
Zapisów na uczęszczanie dzieci do Przedszkola należy dokonywać nie później niż do 22 czerwca 2015 r.

[pobierz kartę zgłoszenia dziecka]

 
Święto Szkoły

 

3 maja 2015 r. obchodziliśmy Święto Szkoły - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to również święto narodowe i święto kościelne, szczególnie uroczyście obchodzone w Dąbrowie. Pod krzyżem konstytucyjnym, uroczystym nabożeństwem majowym rozpoczęły się uroczystości dla upamiętnienia wielkich wydarzeń z historii naszej ojczyzny. Po majówce, zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych, strażacy OSP Dąbrowa i mieszkańcy Dąbrowy wraz z rodzinami przeszli do sali Domu Ludowego, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Zebrani obejrzeli program artystyczny, przygotowany przez nauczycieli ZS w Dąbrowie, w wykonaniu naszych uczniów.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wesołych Świąt!

 

 
Powitanie wiosny

 

Pierwszy dzień wiosny to szkolny Dzień Samorządności. Władzę w szkole, na kilka godzin, objęli uczniowie. Zamiast zwykłych lekcji odbyły się zabawy i konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski: konkurs "Jaka to melodia", klasowe podchody i zbieranie kwiatków, konkurs wiedzy geograficznej "Najważniejsze stolice", konkurs kulinarny "Wiosenna sałatka", konkurs "Wiosenna fryzura" oraz "Kalambury" i "Randka w ciemno". Następnie miały miejsce rozgrywki sportowe. Uczniowie młodszych klas oraz przedszkolaki przygotowały marzanny, które poszły zatopić, aby na dobre przegonić zimę.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Dzień Otwarty w Przedszkolu

 

20 marca 2015 r. przedszkolaki obu grup pełniły rolę gospodarzy w przedszkolu, miały zaszczyt gościć rodziców oraz dzieci zapisane do Przedszkola na nowy rok szkolny. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-aktorskie i taneczne w wierszach, piosenkach i inscenizacjach.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Konkurs przedszkolny "Ozdoba wielkanocna"

 

19 marca 2015 r. został rozstrzygnięty Konkurs "Ozdoba wielkanocna" organizowany w naszym Przedszkolu. Wzięły w nim udział dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Przyniesione do Przedszkola piękne i pomysłowe prace wzbudziły podziw i zachęciły do kultywowania tradycji świątecznych. Wszystkie prace zostały nagrodzone.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Trwają zapisy do Przedszkola i klasy I

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie, ogłasza

nabór do Przedszkola oraz do klasy I Szkoły Podstawowej w Dąbrowie. Termin składania podań 2-14 marca 2015 r.

[karta zapisu dziecka do Przedszkola]

[karta zapisu do klasy I]

 
Ogłoszenie

 

Dyrektor Zespołu Szkół informuje,

że od dnia 1 marca do 15 czerwca 2015 r. dowóz dzieci na basen będzie finansowany przez gminę. Rodzice ponoszą tylko koszty wstępu na basen oraz instruktora, co daje kwotę 7,00 zł od osoby za jeden wyjazd. Warunkiem uczestnictwa dzieci w wyjazdach jest dokonanie wpłaty za cały miesiąc "z góry". Za miesiąc marzec (5 wyjazdów) kwota wynosi 35,00 zł.

Rodzice korzystający ze stypendium socjalnego mogą zrefundować poniesione wydatki na basen w ramach tego stypendium.

 
Żywa lekcja historii

 

27 stycznia 2015 r. uczniowie klas 0 - VI mieli okazję obejrzeć historyczny pokaz edukacyjny w wykonaniu Grupy Artystycznej "Rekonstrukto". Pokazowi towarzyszyła spora dawka humoru i dobrej zabawy.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Zabawa karnawałowa

 

22 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Impreza zgromadziła nie tylko uczniów naszej szkoły, ale również absolwentów i najmłodszych mieszkańców Dąbrowy. Podczas zabawy nie zabrakło atrakcyjnych konkursów m. in. na najciekawszy strój karnawałowy. Najpierw bawiły się przedszkolaki, następnie uczniowie klas I - III. Na koniec odbyła się dyskoteka dla klas starszych. Ogólnie wszystkie dzieci miały przepiękne stroje i świetne się bawiły.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Dzień Seniora

 

18 stycznia 2015 r. w Dąbrowie, już po raz kolejny, zorganizowane zostało spotkanie z Babciami i Dziadkami, aby poprzez wiersz, taniec, laurkę z życzeniami każde dziecko mogło wyrazić swoją miłość, wdzięczność, przywiązanie i szacunek do swoich najukochańszych Dziadków. Do Domu Ludowego licznie przybyli wszyscy, którzy chcieli obejrzeć występy artystyczne z okazji Dnia Seniora. Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej przygotowali występy artystyczne, którymi uczcili i sprawili dużo radości swoim Babciom i Dziadziom.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
XV edycja Szkolnego Konkursu "Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa"

 

7 stycznia 2015 r. został rozstrzygnięty XV Szkolny Konkurs "Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa". Dzieci z przedszkola oraz uczniowie kl. 0-VI ze swoimi rodzinami przygotowali 16 pięknych prac przestrzennych wykonanych różnymi technikami. Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oceniło szopki przyznając 7 pierwszych miejsc i 9 drugich. Prace najwyżej ocenione wzięły udział w XXII Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych w Rzeszowie. Tam dwie z nich zdobyły I miejsce, a trzy - wyróżnienia specjalne.

 

Laureaci Konkursu Wojewódzkiego to:

Alicja i Monika Kuźniar - I miejsce,

Karol, Adam i Stanisław Draus - I miejsce,

Karol i Katarzyna Dąbrowscy - wyróżnienie,

Kamil i Seweryn Sumara - wyróżnienie,

Tomasz i Wojciech Trala - wyróżnienie.

Zwycięzcom gratulujemy!

aaa

[Zobacz galerię prac]

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 20

Nasze FB

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Linki
Prezentacja o szkole


Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny "Lepsza szkoła"

"Z małej szkoły w wielki świat"W 2013 roku nasza szkoła zdobyła Certyfikat 2.0 i otrzymała tytuł Szkoły z klasą

Blog uczniowski naszych szóstoklasistów

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!