Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
27 czerwca 2014 r. - Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

 

Zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2013/2014 i rozpoczęliśmy upragnione wakacje. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa, wielu z nich otrzymało nagrody i wyróżnienia. Był to rok wytężonej pracy. Chociaż nie wszystko nam się udało, to jednak odnieśliśmy sporo sukcesów. Najwyższą średnią ocen w całej szkole 6.0 osiągnęła ucznennica klasy VI - Julia Zakrzewska.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Piknik rodzinny

 

15 czerwca 2014 r. najmłodsi, dorośli i starsi mieszkańcy Dąbrowy spotkali się na kolejnym już, dorocznym Pikniku Rodzinnym na stadionie LKS "Dąb" w Dąbrowie. Impreza rozpoczęła się od występów artystycznych w wykonaniu naszych przedszkolaków a następnie uczniów szkoły podstawowej. Liczne atrakcje sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili.

aaa


[Zobacz galerię zdjęć]

 
Podajemy do wiadomości

Zestaw podręczników obowiązujący od 1 września 2014 r.

Harmonogram wprowadzania bezpłatnego dostępu do podręczników

 
IV Szkolny Konkurs Muzyczny "Śpiewaj, graj i tańcz"

 

13 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbył się IV Szkolny Konkurs Muzyczny pod hasłem "Śpiewaj, graj i tancz". W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I - VI.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
XIII Gminny Konkurs BRD

 

12 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbył się już po raz trzynasty Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Cieszył się on, jak co roku, dużym zainteresowaniem. W konkursie wzięły udział drużyny sześciu szkół naszej Gminy. Udało się rozegrać obydwie konkurencje konkursu czyli jazdę sprawnościową po torze przeszkód oraz test teoretyczny.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

Więcej…
 
Wizyta strażaków z OSP w Dąbrowie

 

9 czerwca 2014 r. gościliśmy w naszej szkole zespół dzielnych strażaków z OSP w Dąbrowie. Strażacy pokazali nam swój wóz bojowy, sprzęt i wyposażenie, a także opowiedzieli o swojej pracy. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak zapobiegać pożarom, zobaczyć jak dzieła sikawka lub wspiąć się na dach strażackiego wozu. Dąbrowskim strażakom życzymy jak najmniej wyjazdów do pożarów i innych zdarzeń wymagających działań ratunkowych.

aaa


[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wycieczka uczniów do muzeum w Trzcianie

 

29 maja 2014 r. uczniowie klasy I, II i III odwiedzili Muzeum Tradycji Regionalnych w Trzcianie. Kustosz muzeum - pan Zbigniew Lis opowiedział o wyposażeniu chaty bogatego i biednego chłopa. Następnie wyświetlił dzieciom film "Spotkania z folklorem". Niektórzy rozpoznali na filmie swoich rodziców, babcie i dziadziów. Największą atrakcją natomiast było wykonanie i pieczenie proziaków. Dzieci zjadły je z masłem lub powidłem. Były pyszne. Ogólnie wycieczka była bardzo udana.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Spotkanie autorskie

 

W ramach projektu "Z małej szkoły w wielki świat" i prowadzonych dla uczniów kół naukowych, w szkole organizujemy spotkania ze znanymi i ciekawymi ludźmi.  Spotkania mają na celu poszerzenie wiedzy uczniów zgodnie z ich zainteresowaniami oraz zachęcenie do zdobywania nowych wiadomości i umiejętności, co w przyszłości przyczyni się do zdobycia ciekawego zawodu i dobrej pracy. 14 i 28 maja 2014 r. odbyło się spotkanie uczniów ze znanym polskim krytykiem, tłumaczem oraz twórcą komiksów Wojciechem Birkiem.

 

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

Więcej…
 
Wycieczka do Bałtowa

 

22 maja 2014 r. uczniowie klas młodszych pojechali na wycieczkę do Bałtowa.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Zielona szkoła

 

19 maja 2014 r. uczniowie klasy V i VI wyjechali na pięć dni na zieloną szkołę do miejscowości Złockie, niedaleko Krynicy Zdrój. Oprócz zajęć dydaktycznych w różnej formie, zwiedzali piękne zakątki, ciekawe miejsca i zabytki.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

Więcej…
 
Zajęcia otwarte w klasie I

 

7 maja 2014 r. uczniowie klasy I gościli na zajęciach otwartych dzieci z klasy 0 i chętnych rodziców. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności: liczenie, pisanie liter i cyfr, czytanie i wypowiadanie sie na temat ulubionych bajek. Dzieci z klasy 0 aktywnie włączyły się w zajęcia, poprawnie rozwiązywały zagadki czytane przez starszych kolegów, chętnie śpiewały piosenkę i ładnie przy niej tańczyły. W nagrodę wszyscy otrzymali naklejki i kolorowanki. Rodzice nagrodzili dzieci brawami. Mieli okazję obserwować pracę dzieci w klasie I.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Święto Szkoły

 

3 maja 2014 r. obchodziliśmy Święto Szkoły - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to również święto narodowe i święto kościelne, szczególnie uroczyście obchodzone w Dąbrowie. Pod krzyżem konstytucyjnym, uroczystym nabożeństwem majowym rozpoczęły się uroczystości dla upamiętnienia wielkich wydarzeń z historii naszej ojczyzny. Po majówce, zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych, strażacy OSP Dąbrowa i mieszkańcy Dąbrowy wraz z rodzinami przeszli do sali Domu Ludowego, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Zebrani obejrzeli program artystyczny, przygotowany przez nauczycieli ZS w Dąbrowie, w wykonaniu naszych uczniów.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Lekcje, które lubimy...

 

Ostatnio na lekcji języka polskiego inscenizowaliśmy wiersz pt. "Przyjaciele". Wykorzystaliśmy maskotki, pacynki, rekwizyty i kostiumy przygotowane według własnych pomysłów. Przedstawienie to opowiadało o zajączku, który był bardzo dobry dla innych. Jednak kiedy sam potrzebował pomocy, wszyscy go opuścili. Pani Renata była bardzo zadowolona z naszej pracy. Wcześniej pokazywaliśmy młodszym koleżankom i kolegom teatrzyki według własnych scenariuszy, których bohaterami były owoce i warzywa, a także Pinokio. Bardzo lubimy inscenizować wiersze, bajki i opowiadania.                         Kasia i Natalia z klasy IV.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Dzień Otwarty w Przedszkolu

 

Pod koniec kwietnia przyszłe przedszkolaki wraz z rodzicami miały możliwość zapoznania się z naszym przedszkolem. Dzieci przedszkolne zaprezentowały dla nich ciekawą część artystyczną: inscenizację, tańce, piosenki (również w języku angielskim). Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami, wyposażeniem i ofertą zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Na koniec odbyły się wspólne zabawy w kole, w "małej Fantazji" oraz na placu zabaw.

aaaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wesołych Świąt!

 

 
1 kwietnia 2014 r. - Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasistów

 

Podobnie jak w całej Polsce, również w naszej szkole uczniowie szóstej klasy przystąpili do sprawdzianu, będącego podsumowaniem drugiego etapu kształcenia. Wyniki sprawdzianu poznamy w czerwcu.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wycieczka do Sędziszowa

 

26 marca 2014 r. uczniowie klas IV - VI w ramach projektu "Z małej szkoły w  wielki świat" wyjechali na wycieczkę do Sędziszowa.

aaa

Więcej…
 
21 marca 2014 r. - Powitanie wiosny

 

Pierwszy dzień wiosny to szkolny Dzień Samorządności. Władzę w szkole, na kilka godzin, objęli uczniowie. Zamiast zwykłych lekcji odbyły się zabawy i konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski: konkurs karaoke, klasowe podchody, konkurs z języka angielskiego "Literowanie", konkurs origami, konkurs kulinarny "Wiosenna sałatka" oraz konkurs "Kalambury". Uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem p. R. Żmijowskiej przygotowali pokaz scenek teatralnych ze starożytnej Grecji. Następnie miały miejsce rozgrywki sportowe. Młodsze klasy przygotowały marzanny, które poszły zatopić, aby na dobre przegonić zimę.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Zajęcia przedszkolaków w nowej sali

 

Końcem lutego 2014 r. na piętrze budynku przedszkolnego oddana została do użytku nowa, wyremontowana sala zajęć dla klasy 0. Sala jest jasna, przestronna z bezpośrednim dostępem do łazienki. Dzieci 5 i 6 - letnie bardzo chętnie bawią się w niej i uczą.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 20

Nasze FB

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Linki
Prezentacja o szkole


Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny "Lepsza szkoła"

"Z małej szkoły w wielki świat"W 2013 roku nasza szkoła zdobyła Certyfikat 2.0 i otrzymała tytuł Szkoły z klasą

Blog uczniowski naszych szóstoklasistów

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!