Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie
Andrzejki u przedszkolaków

 

Integracyjna impreza andrzejkowa odbyła się również w przedszkolu. Nie zabrakło konkursów, zabaw tanecznych oraz słodkiego poczęstunku dla dzieci.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Dyskoteka andrzejkowa

 

25 listopada 2015 r. odbył się wieczór andrzejkowy przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Były wróżby, tańce i różne zabawy. Tym spotkaniem podtrzymujemy ludową tradycję, zgodnie z którą panny starały się poznać swoją przyszłość (np. odgadnąć imię przyszłego męża). Chłopcy również mogli dowiedzieć się czegoś ciekawego o swojej przyszłości.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć klas I-III]

[Zobacz galerię zdjęć klas IV-VI]

 
Pasowanie na Przedszkolaka

 

13 listopada 2015 r. w naszym przedszkolu odbyła się doniosła uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka. Wobec dostojnych gości i rodziców, pana dyrektora, nauczycieli i pracowników przedszkola, oraz koleżanek i kolegów 20 nowych dzieci zostało włączonych w społeczność przedszkolną.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
11 listopada - Święto Niepodległości

 

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klas I-VI pod kierunkiem p. R. Żmijowskiej i p. M. Kochańskiej przygotowały i zaprezentowały piękny program artystyczny. Recytowały wiersze o Ojczyźnie, śpiewały piosenki patriotyczne oraz przygotowały plakaty upamiętniające to ważne dla Polski wydarzenie.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wszystko dziś dla pierwszej klasy...

 

23 października 2015 r. 18 uczniów klasy pierwszej prezentowało swoje wiadomości i umiejętności zdobyte w ciągu prawie dwóch miesięcy nauki szkolnej. Ich popisy oglądali rodzice, babcie, nauczyciele, młodsi i starsi koledzy. Swoją obecnością zaszczycili nas także wójt Gminy Świlcza pan Adam Dziedzic, sołtys wsi Dąbrowa pani Zdzisława Wojnowska oraz ksiądz Artur Ziąber. Po uroczystym ślubowaniu na sztandar szkoły pan dyrektor dokonał pasowania pierwszaków na pełnoprawnych uczniów naszej społeczności. Uczniowie kl. II przygotowali dla pierwszaków wesołą scenkę szkolną. Na koniec bohaterowie dnia otrzymali miłe upominki od wszystkich zebranych. Nie zapomnieliśmy także posadzić pamiątkowe drzewko.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Ognisko klasy I

 

3 października w lesie w Bratkowicach odbyło się ognisko integracyjne uczniów kl. I i ich rodziców. Zebrało się 65 osób. Spotkanie rozpoczęło się od spaceru. W tym czasie kilku tatusiów zajmowało się pieczeniem kiełbasek. Największym przysmakiem okazał się pieczony chleb. Po krótkim odpoczynku odbył się maraton wokół zalewu. Każdy, kto ukończył bieg otrzymał symboliczną nagrodę. Na koniec wszyscy delektowali się pieczonymi na grillu jabłkami. Wymarzona pogoda, wspaniałe humory, doskonała zabawa. Postanowiliśmy powtórzyć wszystko na wiosnę.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Spotkanie z Franklinem

 

W środę 21 października 2015 r. nasze przedszkolaki spotkały się z ulubionym bohaterem książkowym - Franklinem. Spotkanie przygotowały panie bibliotekarki D. Madej i A. Zakrzewska.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Powitanie IV klasy

 

20 października 2015 r. odbyła się dyskoteka na powitanie klasy IV. Uczniowie klasy szóstej i piątej przyjęli do grona klas starszych - naszych czwartoklasistów. Samorząd Uczniowski przygotował dla nich liczne konkursy, gry i zabawy. Uczniowie IV klasy pomyślnie przeszli kilka trudnych prób i wykazali się wiedzą, sprytem i wytrwałością. Po otrzęsinach wszyscy dobrze bawili się na dyskotece. Czwartakom życzymy powodzenia!

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
14 października - Dzień Edukacji Narodowej

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić,

pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce,

cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom,

tym posłusznym i tym niepokornym,

zrodziła wiele cennych owoców.

 
Dzień Przedszkolaka

 

29 września 2015 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka i Dzień głośnego czytania. Celem imprezy było dostarczenie dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Dzień ten był także okazją do wprowadzenia dzieci w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Naszym dzieciom czytali zaproszeni goście.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Występ iluzjonisty

 

11 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w interesującym pokazie iluzji  i magii.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
1 września 2015 r. - Rozpoczynamy nowy rok szkolny

 

Po udanych wakacjach wypoczęci powróciliśmy do szkoły. Naukę w klasie I rozpoczęło 17 uczniów. Pierwszoklasistom życzymy wytrwałości oraz pomyślnych lat edukacji, którą rozpoczynają w tym roku. Wszystkim Nauczycielom i Uczniom życzymy sukcesów oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów w nowym roku szkolnym.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Wspaniałych wakacji!

Życzymy wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

 
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

 

Zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2014/2015 i rozpoczęliśmy upragnione wakacje. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa, wielu z nich otrzymało nagrody i wyróżnienia. Był to rok wytężonej pracy. Chociaż nie wszystko nam się udało, to jednak odnieśliśmy sporo sukcesów. Najwyższą średnią ocen w całej szkole osiągnęła uczennica klasy V - Monika Kuźniar.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Podajemy do wiadomości

Zestaw podręczników obowiązujący od 1 września 2015 r.

 
Piknik rodzinny

 

21 czerwca 2015 r. najmłodsi, dorośli i starsi mieszkańcy Dąbrowy spotkali się na kolejnym już, dorocznym Pikniku Rodzinnym na stadionie LKS "Dąb" w Dąbrowie. Impreza rozpoczęła się od występów artystycznych w wykonaniu naszych przedszkolaków a następnie uczniów szkoły podstawowej. Liczne atrakcje sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
V Szkolny Konkurs Muzyczny "Śpiewaj, graj i tańcz"

 

19 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbył się V Szkolny Konkurs Muzyczny pod hasłem "Śpiewaj, graj i tancz". W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I - VI.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Dyskoteka

 

25 czerwca 2015 r. odbyła się dyskoteka dla klas IV - VI z okazji pożegnania klasy VI.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
Dzień Marchewki w naszym przedszkolu

 

Dzieci ubrane w pomarańczowe stroje poprzez zabawy, konkursy, piosenki, prace plastyczne i marchewkowe smakołyki świętowały Dzień Marchewki.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć]

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 20

Nasze FB

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Linki
Prezentacja o szkole


Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny "Lepsza szkoła"

"Z małej szkoły w wielki świat"W 2013 roku nasza szkoła zdobyła Certyfikat 2.0 i otrzymała tytuł Szkoły z klasą

Blog uczniowski naszych szóstoklasistów

Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!