Biblioteka

Nasze FB

Biblioteka

 

Godziny pracy biblioteki szkolnej:

Poniedziałek
10:20 - 11:05

Wtorek
10:15 - 12:15

 

Środa


10:20 -   11:20


Czwartek

8:25 - 9:10
Piątek
11:05 - 11:20

 

Program "Książki naszych marzeń"

W ramach rządowego programu "Książki naszych marzeń" do biblioteki szkolnej zakupiono wiele nowych, ciekawych książek dla dzieci i młodzieży w celu promocji czytelnictwa. Wzrosło zainteresowanie uczniów czytaniem oraz konkursami organizowanymi przez bibliotekę szkolną. Konkursy zostały zorganizowane w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie opowiadali o książkach, które ostatnio przeczytali i które bardzo im się podobały, zachęcały innych do czytania. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody w postaci interesujących książek.

aaa

[Zobacz galerię zdjęć klas młodszych]

[Zobacz galerię zdjęć klas starszych]

 

Dlaczego warto czytać?

O tym, że czytanie książek niesie ze sobą szereg korzyści, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlaczego zatem, temu przyjemnemu i rozwijającemu zajęciu poświęca czas tak mało ludzi? Aby zachęcić wszystkich leniuchów do czytania przedstawiamy 8 powodów, dla których warto czytać książki każdego dnia.


1. Czytelnictwo kształtuje charakter
2. Czytanie poszerza zasób słownictwa
3. Czytanie poprawia pamięć.
4. Czytelnicy są bardziej skłonni do wypowiadania się i uczestnictwa w życiu społecznym.
5. Czytanie książki redukuje stres i wprawia Cię w lepszy nastrój.
6. Czytanie pomaga Ci myśleć w sposób analityczny.
7. Fikcja literacka zwiększa Twoją zdolność empatii.
8. Mole książkowe szybciej zapamiętują i uczą się nowych rzeczy.

 

 

 

 

 

 
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Dąbrowie, Powered by Joomla!